STROMAB TR-600 MATRIX-6000
Sabit fiyat KDV dahil değil
Üretim yılı
2025
Koşul
Yeni
Konum
Leipzig Almanya
Çapraz kesim testeresini optimize etme STROMAB TR-600 MATRIX-6000
more Images
STROMAB TR-600 MATRIX-6000
STROMAB TR-600 MATRIX-6000
STROMAB TR-600 MATRIX-6000
STROMAB TR-600 MATRIX-6000
STROMAB TR-600 MATRIX-6000
STROMAB TR-600 MATRIX-6000
Makineye ait bilgiler
Makine tanımı:
Çapraz kesim testeresini optimize etme
Üretici:
STROMAB
Modeli:
TR-600 MATRIX-6000
Üretim yılı:
2025
Koşul:
yeni
Fiyat ve Konum
Sabit fiyat KDV dahil değil
Konum:
Leipzig Almanya
A185-72776
Referans No.:
Son güncelleme tarihi:
Açıklama
Dimensions (L/W/H): 0 x 0 x 0 mm
Gsdpfx Ahsv A Htkjkeit
Weight: 1,500 kg
Total power requirement: 10.2 kW
Automatic optimizing cross-cut saw with full optimization TR-600 MATRIX-6000
- Motor drive power: 9.2 kW
- Saw blade diameter: 600 x 30 mm, Z=60
- Cutting capacity according to cutting diagram
- Cutting capacity: 150 x 365 mm
- Cutting capacity: 130 x 440 mm
- Cutting capacity: 100 x 530 mm
- Cutting capacity: 60 x 580 mm
- Cutting capacity: 30 x 610 mm
- Cutting cycle: 6 seconds
- Hydraulic cross-cutting unit
- Inclined worktable by 8°
- Minimum workpiece thickness: 10 mm
- Safety cover over cross-cutting unit
- CE standard
- Weight: 1,500 kg
Connection data:
- Supply voltage: 400 V / 50 Hz
- Control voltage: 24 V
- Extraction ports: 4 x 100 mm diameter
- Extraction capacity: 2,400 m³/h
- Air speed at extraction port center: approx. 25-35 m/s
Electronically controlled pusher:
- Feed length: 6,000 mm
- Maximum pusher speed: 90 m/min
- Drive via brushless servo motor
- Feed system with precision racks and measurement by servo motor
- Pneumatic lifting of the pusher at cycle end and overhead return
- Photocell for workpiece length measurement
- Photocell for defect detection
- Marking with fluorescent chalk
- Worktable inclination: 8°
- Positioning tolerance: +/- 0.4 mm
Control:
- High-resolution 12" touchscreen monitor (800 x 600 pixels)