TORNOS GT 13
Koşul
Kullanılan
Konum
Contamine-sur-Arve Fransa
CNC İsviçre tipi torna tezgahı TORNOS GT 13
more Images
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
TORNOS GT 13
Makineye ait bilgiler
Makine tanımı:
CNC İsviçre tipi torna tezgahı
Üretici:
TORNOS
Modeli:
GT 13
Koşul:
ikinci el
Fiyat ve Konum
Konum:
Contamine sur Arve, France Fransa
A209-74117
Referans No.:
16021
Son güncelleme tarihi:
Açıklama
TECHNICAL SPECIFICATIONS
- Number of axes: 8
- Number of spindles: 2
MAIN SPINDLE
- Max. bar diameter: 13 mm
- Max. machinable length: 190 mm
- Spindle speed: 15,000 rpm
- Spindle drive power: 4 kW
- Minimum C-axis resolution: 0.001°
SUB SPINDLE
- Max. bar diameter: 13 mm
- Spindle speed: 15,000 rpm
- Spindle drive power: 4 kW
TOOL HOLDER 1
- Number of positions: 8
- Number of driven positions: 3
- Driven tool speed: 6,000 rpm
- Driven tool power: 1 kW
TOOL HOLDER 2
- Number of positions: 8
- Number of driven positions: 2
- Driven tool speed: 6,000 rpm
- Driven tool power: 1 kW
FRONT TOOL STATION
- Number of positions: 4
SECONDARY OPERATIONS
- Number of driven positions: 4
- Driven tool power: 0.75 kW
ELECTRICAL SUPPLY
- Supply voltage: 400 V
- Total connected load: 26 kVA
DIMENSIONS & WEIGHT
- Installation space: 2,170 x 1,140 mm
- Machine height: 1,890 mm